Nasze usługi w zakresie prawa, rejestracji i bezpieczeństwa produkcji kosmetyków

Lista usług Nolichem w związanych z prawem kosmetycznym

Osoba Odpowiedzialna

Działamy jako osoba trzecia odpowiedzialna (z języka angielskiego: third party responsible person). Posiadamy podwójne kwalifikacje akademickie uzyskane na uczelniach wyższych na terenie UE oraz na terenie Wielkiej Brytanii.

Zgodność z wymogami prawa kosmetycznego

Pomagamy producentom, importerom, dystrybutorom oraz niezależnym sprzedawcom w tym, aby każdy produkt wprowadzany do obrotu spełniał odpowiednie wymagania prawne określone w odpowiednich rozporządzeniach.

Ocena bezpieczeństwa i certyfikaty kosmetyczne

Wysoki poziom ochrony zdrowia ludzkiego jest dla nas najważniejszy. Pomagamy producentom, importerom, dystrybutorom oraz niezależnym sprzedawcom. Sprawiamy, że produkt udostępniany na jakimkolwiek rynku na całym świecie jest bezpieczny dla zdrowia konsumenta.

Wymogi i bezpieczeństwo produkcji kosmetyków

Bierzemy czynny udział w sporządzaniu i autorstwie kart charakterystyki materiałów, po to, aby ułatwić producentom zidentyfikowanie ryzyka. Przyczyniamy się do tego, aby karta charakterystyki umożliwiła pracodawcom ustalenie, czy w miejscu pracy znajdują się jakiekolwiek niebezpieczne środki chemiczne. Pomagamy ocenić ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników wynikające ze stosowania różnych produktów.

Jakość i bezpieczeństwo środowiska

Przyczyniamy się do analiz badań środowiskowych głównie w zakresie badań wód i toksycznych skutków dla środowiska wód powierzchniowych. Mamy także wkład w badania w innych dziedzinach toksykologii środowiskowej (jakości powietrza) i biotechnologii, po to, aby ułatwić skuteczność prac związanych z ochroną naszego środowiska.

Badania laboratoryjne kosmetyków

Dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić producentom sprawne pobieranie próbek i analiz produktów. Dzięki temu badania, które przeprowadzamy we współpracy z producentami są wiarygodne i odtwarzalne. Przyczyniamy się do tego, że niezawodność i odtwarzalność badań stosowanych przez producentów, w stosunku do stosowanych metod, jest zgodna z odpowiednimi normami zharmonizowanymi lub normami wewnętrznymi.

Przewiń do góry